Kurs podstawowy OWD SSI

Kurs Open Water Diver

ow13 0962 15586694257 oCertyfikat nurka jest dokumentem potwierdzającym  umiejętności i niezbędną wiedzę aby móc samodzielnie nurkować. Bez niego nie będziesz mógł podziwiać cudowne rafy koralowe, podwodne wraki czy choćby atrakcje krakowskiego Zakrzówka.

Spośród wielu międzynarodowych organizacji zajmujących się szkoleniem wybraliśmy SSI (Scuba School International), najprężniejszą i rozpoznawalną w każdym zakątku świata.

Doskonale opracowany system szkolenia oraz materiały szkoleniowe w wersji cyfrowej, pozwalają w prosty i bezstresowy sposób zostać certyfikowanym nurkiem.

 

Oczywiście najważniejszym elementem szkolenia, który od lat nas wyróżnia jest doświadczona i pełna entuzjazmu kadra instruktorska.

 

Kurs na stopień podstawowy OWD SSI (Open Water Diver) dzielimy na dwie części: zajęcia basenowo-teoretyczne oraz nurkowania na „wodach otwartych”.

ZAJĘCIA BASENOWO – TEORETYCZNE

Dziewczynki-pod-wod

Teoria nie może być nudna!

Dlatego większość wiedzy czerpiecie z podręcznika, który dostajecie przed kursem w wersji cyfrowej. W czasie wykładu wyjaśniamy jedynie pewne wątpliwości powstałe podczas samodzielnej nauki. Jest też okazja aby porozmawiać z instruktorem o Waszych planach i wyjazdach nurkowych. Teorię kończymy prostym egzaminem testowym. Bez stresu 🙂

Jak najszybciej wskakujemy pod wodę!

Ze względu na bezpieczeństwo i komfort nurkowania pierwsze nurkowania przeprowadzamy w basenie. Już od pierwszych zajęć  korzystacie z kompletnego sprzętu nurkowego. Potrzebujecie jednak posiadać własne płetwy, maskę i rurkę (ABC). Powinien to być sprzęt odpowiedni do nurkowania z butlami.

Jeśli takiego nie posiadacie albo nie jesteście pewni czy Twój sprzęt jest odpowiedni, zapytajcie instruktora lub Michała w naszym sklepie nurkowym. Pamiętaj, że źle dobrany sprzęt może odebrać całą frajdę z nurkowania.

W maksymalnie 4 osobowych grupach uczycie się:

 • zasad bezpiecznego nurkowania, systemu partnerskiego. Nurkowanie to sport zespołowy, zawsze nurkujemy w grupie!
 • radzenia sobie w nietypowych sytuacjach oraz
 • obsługi sprzętu do nurkowania.

Nauka nie jest oparta na zaliczaniu lecz na świadomych ćwiczeniach i dążeniu do mistrzostwa. Każde z nich jest precyzyjnie omawiane przed zajęciami i poprzedzone prezentacją instruktora w wodzie. 

Nie obawiajcie się, że nie dacie rady. Na pierwszych zajęciach zanurzamy się na płytkiej (130 cm) części basenu i rozpoczynamy od oswojenia się ze sprzętem i oddychaniem pod wodą. W miarę nabywania wprawy przechodzimy nieco głębiej i ćwiczymy na głębokości 2 m. Po tej części kursu jesteśmy gotowi na nasze pierwsze prawdziwe nurkowanie.

A co z umiejętnością pływania?

Wbrew utartym stereotypom aby być nurkiem wcale nie jest potrzebna dobra umiejętność pływania. Na kursie jednak przeprowadzimy podstawowy sprawdzian pływacki. Poprosimy o przepłynięcie 200 metrów bez płetw lub 300 metrów w płetwach. Nie będzie wymagany żaden limit czasowy ani też właściwy styl. Po prostu musisz to przepłynąć!

 

NURKOWANIA NA WODACH OTWARTYCH – KOPARKI

Ta część kursu to już prawdziwe nurkowania.

Zrobimy cztery nurkowania. Na pierwszym z nich nie wykonujemy żadnych ćwiczeń.  Jest to tzw. wycieczka podwodna. To czas na aklimatyzacje w realnych warunkach nurkowych.

Musicie wiedzieć, że Koparki pod Jaworznem to idealne miejsce do zajęć szkoleniowych oraz jedno z najlepszych miejsc nurkowych w Polsce. Przejrzysta woda, wygodne wejście i niezwykłe nagromadzenie atrakcji podwodnych to jego największe atuty.

W każdym następnym nurkowaniu oprócz wycieczki wykonujecie kilka prostych ćwiczeń, wcześniej opanowanych na basenie. Podobnie jak na basenie, każde nurkowanie poprzedzone jest szczegółowym wprowadzeniem instruktora i objaśnieniem logistyki.

Nurkowania przeprowadzamy przeważnie w jeden weekend. Polecamy jednak w miarę możliwości zrobienie ich w dni powszednie. Jest zdecydowanie mniej ludzi i lepsza przejrzystość wody.

Wykonujemy dwa nurkowania dziennie. Zapewniamy cały sprzęt nurkowy włącznie z grubymi 2 x 7mm skafandrami, rękawiczkami i butami, zapewniającymi odpowiedni komfort cieplny.

Rozpoczynamy ok. godziny 9.00. Planowany czas zakończenia to 14.00. Szybko i sprawnie. 

 

NURKOWANIA NA WODACH OTWARTYCH – EGIPT

Jeśli wolisz dokończyć kurs w ciepłych wodach zapraszamy na nasze wiosenne i jesienne wyjazdy do Egiptu. Podczas tygodniowego pobytu skończysz kurs i zrobisz dodatkowych sześć nurkowań w jednym z najlepszych miejsc na świecie. My zajmiemy się całą organizacją wyjazdu.

 

Jak i kiedy odbywają się zajęcia basenowo-teoretyczne?

Sesje basenowo-teoretyczne organizowane są w kilku wariantach w zależności od Twoich możliwości czasowych i potrzeb.

 1. Kurs standardowy. Na zajęcia staramy się umawiać w dogodnych terminach, przeważnie wieczorami. Teoria u nas w Nautice. Basen w podkrakowskich Piekarach.
 2. Kurs weekendowy. Zajęcia teoretyczne i baseny odbywają się w jeden weekend. Spotykamy się około godziny 9.00 i kończymy ok. 16.00. Wersja dla zapracowanych, którzy nie mogą poświęcić czasu w środku tygodnia. Musicie się jednak liczyć z dużą intensywnością zajęć.
 3. Kurs indywidualny. Dopasowujemy się do waszych oczekiwań i możliwości czasowych. Najczęściej organizowany w grupach 1-2 osobowych. Wygoda kosztuje więc musicie się liczyć z wyższą ceną.

DNIA 14.07.2019 ZAKRZÓWEK ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY W CELU ZABEZPIECZENIA ŚCIAN KAMIENIOŁOMU ORAZ REWITALIZACJI POD PROJEKT BUDŻETU OBYWATELSKIEGO – PARK ZAKRZÓWEK. 

DO ZAKOŃCZENIA PRAC, WSZYSTKIE NURKOWANIA ORGANIZUJEMY W JAWORZNIE NA „KOPARKACH”.

 

Wymagania wstępne kursu:

 1. Ukończone 10 lat
  Uwaga: nurkowie w wieku 10–14 lat otrzymują certyfikat Junior Open Water Diver.
 2. Wypełnienie formularzy kursowych SSI
 3. Posiadanie własnego sprzętu ABC

Maksymalna głębokość nurkowania po kursie:

 • dla nurków OWD oraz Junior OWD którzy ukończyli 12 lat – 18 metrów
 • dla nurków Junior OWD – 12 metrów

Sprawdź ceny kursów.


ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!